پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی در سراسر کشور از امروز آغاز شد

0
331
پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی

مدیرعامل شرکت سفیر ریل از آغاز پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی در ۱۸۰۰ مرکز عرضه بلیت در سراسر کشور از ساعت ۸ صبح ۱۵ بهمن‌ماه به صورت حضوری و یا اینترنتی خبر داد.

قطارمحمد خان احمدی روز در جمع خبرنگاران افزود: پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی ۹ شرکت ریلی کشور در مسیر تهران – مشهد و بالعکس از صبح یکشنبه به متقاضان عرضه می‌شود و پیش فروش بلیت سایر مسیرهای ریلی کشور نیز از روز ۱۶ بهمن ماه در سراسر کشور آغاز خواهد شد.

وی افزود: در راستای ایجاد تسهیلات و رفاه بیشتر هموطنان، شرکت‌های مجموعه سفیر ریل از کلیه ناوگان مسافری خود در این ایام استفاد خواهد کرد تا مسافران بتوانند به سهولت در ایام نوروز ۹۷ از شبکه ریلی کشور به نحوه مناسبی استفاده کنند و امسال نسبت به سال گذشته ظرفیت قطارهای نوروزی این مجموعه ١۵ درصد افزایش یافته است.

مدیرعامل سفیرریل بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده روزانه ٧٠ رام قطارها مجموعه سفیر به ظرفیت ٢٧ هزار صندلی در طول ایام نوروزی در شبکه ریلی کشور سیر و نسبت به جابجایی مسافران اقدام خواهد کرد.

خان احمدی با بیان این که متوسط عمر مفید واگن‌های چهار تخته شرکت‌های ریلی این مجموعه کمتر از ۱۰ سال است، گفت: ارائه خدمات مطلوب به هموطنان در این ایام از مهم ترین اولویت‌های ما است و مقرر شده در این مدت مجموعه سفیر ریل با بیش از ۵۴۰ هزار صندلی برای هموطنان خدمت‌رسانی کند.

به گفته وی، قرار است در ایام تعطیلات نوروزی ۹ شرکت زیرمجموعه ما جابجایی مسافران نوروزی در مسیرهای تهران به مشهد، خرمشهر، اهواز، بندرعباس، یزد، کرمان، شیراز، زاهدان، اندیمشک، تبریز، زنجان، میانه و مسیرهای قم – مشهد، ملایر- اراک- مشهد، همدان- مشهد، اهواز- مشهد، ماهشهر- مشهد، زنجان- قزوین- مشهد، کرج- مشهد، کرمان- مشهد، بندرعباس- مشهد، اصفهان- مشهد و یزد- مشهد را انجام دهند.

وی با اشاره به آمار عملکرد ریلی ۱۰ ماه این ۹ شرکت ریلی کشور اظهارداشت: در ۱۰ ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته جاجایی مسافران توسط این ۹ شرکت ۵ درصد افزایش یافت.

خان احمدی در باره ارائه تخفیف بلیت به بنیاد شهید و امورایثارگران نیز افزود: برابر قانون بنیاد شهید و امورایثارگران موظف به پرداخت مابه‌التفاوت قیمت بلیت نیم بها به خانواده محترم شهدا و جانبازان عزیز است و چون بنیاد شهید و امورایثارگران تاکنون در این زمینه اقدامی نکرده، لذا در سال آینده در اعطای تخفیف به این عزیزان تجدید نظر می شود.

مدیرعامل سفیر ریل با بیان این که برنامه نوروزی سفرهای ریلی در سطح کشور از ٢۵ اسفند ٩۶ آغاز و تا ١۵ فروردین ٩٧ ادامه می‌یابد.

وی در پایان یادآورشد: پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی شرکت‌های زیر مجموعه سفیر به صورت همزمان در ۱۸۰۰ مرکز فروش بلیت در سراسر کشور و سایت اینترنتی به نشانی www.safirrail.ir قابل دسترسی است.

خرید آنلاین بلیط هواپیما
خرید آنلاین بلیط قطار
خرید آنلاین بلیط اتوبوس
رزرو آنلاین هتل